Johnny Đặng Là Ai? Ông Vua Kim Hoàn Gốc Việt Nổi Danh đất Mỹ

Johnny Dang ka qenë prej kohësh një emër i përmendur nga shumë njerëz si një biznesmen i suksesshëm vietnamez në SHBA. Udhëtimi i tij për të kapërcyer varfërinë është gjithashtu një frymëzim për shumë të rinj vietnamezë. Kështu që Johnny Dang Kush eshte? Le të Shkolla Profesionale e Transportit Hai Phong Zbulojeni përmes artikullit më poshtë.

Emri i plotë Johnny Tuan Dang
Data e lindjes 21.11.1974
Rrjet social Facebook: Johnny Dang
Reklamim

Instagram: johnnydangandco

Kush është Johnny Dang?

Johnny Dang është aktualisht një nga miliarderët vietnamezë më të njohur që jeton në SHBA. Ai njihet si një figurë e madhe dhe me ndikim në fushën e bukurisë me këtë aksesor.

Biznesmeni me origjinë vietnameze njihet si mbreti i bizhuterive dhe ka bashkëpunuar për të krijuar komplete bizhuterish miliona dollarëshe për shumë njerëz të famshëm si Beyoncé, Cardi B, Kanye West apo Nicki Minaj, Lil Wayne…

Biografia e Johnny Dang

Cili është emri i vërtetë i Johnny Dang?

Johnny Dang, emri i plotë i të cilit është Johnny Tuan Dang, është një biznesmen vietnamezo-amerikan që zotëron zinxhirin e famshëm të dyqaneve të bizhuterive Johnny Dang and Co. Ai vlerësohet edhe nga njerëzit e profesionit si mbreti i bizhuterive të vendit të flamujve.

Reklamim

Kur lindi Johnny Dang?

Biznesmeni me origjinë vietnameze lindi më 21 nëntor 1974. Udhëtimi i tij nga një orëndreqës në një treg pleshtash në një mbret diamanti është bërë një histori frymëzuese për shumë sipërmarrës të tjerë vietnamezë, të cilët gjithashtu kanë pasur biznesin e tyre. ndajnë ëndrrën amerikane.

Nga është Johnny Dang?

Dihet se Johnny Dang lindi dhe u rrit në vendlindjen e tij në Buon Ma Thuot, Dak Lak, në një familje të varfër. Aktualisht, ai jeton dhe punon në Hjuston, Teksas, SHBA.

Llogaria e Johnny Dang në rrjetet sociale

Aktualisht, biznesmeni me origjinë vietnameze zotëron një Fanpage të quajtur Johnny Dang me më shumë se 2.7 milionë ndjekës dhe një llogari në Instagram të quajtur johnnydangandco me rreth 2.6 milionë ndjekës.

diamant 1

Karriera e Johnny Dang

Një sfond i varfër dhe një e kaluar si orëndreqës

Në vitin 1996, Johnny Dang dhe pjesa tjetër e familjes së tij u larguan zyrtarisht nga Vietnami, fluturuan në Hjuston, Teksas, SHBA për të filluar një jetë të re dhe për të ëndërruar për të ndryshuar jetë.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ai filloi karrierën e tij si asistent për një dyqan të vogël i specializuar në riparimin e orëve dhe bizhuterive të të afërmve në një treg pleshtash me të ardhura vetëm rreth 100 USD/muaj (ekuivalente me më shumë se 2 USD). milion VND).

Tham Khảo Thêm:  Chủ Tịch FPT - Linh Hồn Của Tập đoàn FPT Là Ai?

Megjithatë, me një natyrë inteligjente dhe të etur për të mësuar, Johnny Dang kuptoi se bizhuteritë në Vietnam dhe Azi shpesh bëhen me dorë, ndërsa industria e prodhimit të bizhuterive në SHBA është më e automatizuar me pajisje moderne të përpunimit.

varur 1623212570 106 gjerësi600lartësi750 1

Në vitin 1998, falë përpjekjeve të tij të pandërprera, ai hapi dyqanin e tij të bizhuterive në qendër, të quajtur TV Jewelry (T është Tuan – emri vietnamez, V është Vietnam).

Pas kësaj, Johnny Dang vazhdoi të shpenzonte më shumë kohë duke hulumtuar dhe mësuar teknologji të reja për të krijuar produkte më mbresëlënëse.

Deri në vitin 2002, një pikë kthese e madhe në jetën e tij ishte kur u përplas me reperin Paul Wall në një treg pleshtash. Ata filluan të punojnë së bashku dhe Johnny Dang u bë gjithnjë e më i famshëm në botën e bizhuterive në Amerikë.

Johnny Dang u bë pronar i një zinxhiri dyqanesh bizhuterish në SHBA

Ishte reperi Paul Wall ai që e afroi Johnny Dang me artistë të tjerë të famshëm.

Së bashku me ngritjen si qift, reputacioni i Johnny Dang filloi të bëhej i vlefshëm dhe shitjet e mallrave u rritën me shpejtësi.

Për më shumë se 20 vjet si argjendari, Johnny Dang është vazhdimisht duke hulumtuar dhe krijuar shumë lloje të bizhuterive të sofistikuara që mund të kushtojnë miliona dollarë.

12321

Superyjet në industrinë e muzikës amerikane si Kanye West, Jay Z, Beyonce, Nicki Minaj, Lil Wayne, Cardi B, Rick Ross, etj., gjithashtu duhet të pranojnë talentet e tyre dhe të bëhen klientë besnikë të Johnny.

Dhe nga këtu dihet edhe emri i argjendarit të vendit të flamujve.

Johnny do të jetë më i pasuri në botë?

Jo vetëm që zotëron miliona komplete bizhuterish me çmime të larta, por Johnny Dang është gjithashtu një entuziast i supermakinave nga markat e shtrenjta si Bentley, Rolls Royce Ghost, Lamborghini.

Për më tepër, statistikat tregojnë se pasuria neto e këtij biznesmeni me origjinë vietnameze vlerësohet në 27 milionë dollarë (rreth 626 miliardë VND). Ky është një numër i madh, apo jo?

Nëse e ndiqni rregullisht në platformat e rrjeteve sociale, do ta kuptoni lehtësisht se ai shfaqet gjithmonë me bizhuteri ekstravagante dhe të shtrenjta.

Krahas kësaj, ai bëri të trazohen edhe përdoruesit e rrjetit falë paraqitjes së truprojës Big Mike me gjatësi më shumë se 2 m dhe peshë 150 kg.

Virgjëria e Johnny Dang ndryshoi në Viet o për herë të parë ndonjëherë

Monedha e Johnny Dang

Kohët e fundit Johnny Dang dhe Khoa Pug bënë bujë kur reklamuan me zë të lartë një monedhë të quajtur Diamond Boyz Coin, e njohur edhe si DBZ. Pra, çfarë është Diamond Boyz Coin?

Dihet se Diamond Boyz Coin (DBZ) u themelua nga Johnny Dang. Diamond Boyz Coin (DBZ) është një kriptomonedhë P2P e ndërtuar në Binance Smart Chain.

Monedha e Johnny Dang u krijua si një mjet me shumë qëllime për të lehtësuar transaksionet, verifikimin dhe shpërndarjen e bizhuterive. Ajo synon të bëhet një kriptomonedhë ndërkombëtare e specializuar për përdorim në transaksionet e diamantit.

Aktualisht, DBZ Token mund të tregtohet në bursa si: Pancake Swap, Bibox, BitMart, LBank… Mund të shihet se Khoa Pug dhe Johnny Dang janë të dy të vështirë në PR për monedhën që në fakt shumë parametra janë ende të paqartë. Kjo.

Tham Khảo Thêm:  Cách Bày Và điều Cần Tránh

Diamond Boyz Monedhë DBZ

Megjithatë, sipas disa burimeve, DBZ aktualisht është në rënie të shpejtë dhe kjo është arsyeja që dy miliarderët miliarderë i kthejnë shpinën njëri-tjetrit.

Jeta private e Johnny Dang

Familja e Johnny Dang

Kush është gruaja e Johnny Dang?

Duke iu referuar Johnny Dang do të ishte padyshim një gabim të mos përmendim gruan pas lavdisë së argjendarit miliarder, apo jo? Pra, kush është gruaja e Johnny Dang? Le ta zbulojmë së bashku.

Pavarësisht se është një person shumë i famshëm, Johnny Dang është jashtëzakonisht i fshehtë në jetën e tij private, prandaj pyetjet rreth gruas së manjatit të diamantit – Bang Tam janë gjithmonë të kërkuara nga përdoruesit e internetit.

Ndonjëherë, kur mbreti i arit merr pjesë në ngjarje, nuk është e vështirë të shihet se Jennifer Dang – Bang Tam ka një fytyrë të guximshme aziatike, lëkurë kafe të shëndetshme dhe një trup seksi seksi që tërheq të gjithë sytë.

Sipas pjesës së Johnny Dang, gruaja e tij është një grua e bukur, e butë që e do shumë familjen e saj. Ajo është gjithashtu ajo që e mbështet dhe e ndihmon atë gjatë gjithë procesit të ndërtimit të karrierës së tij.

Kim Cuong Johnny 7c3 6045658

Djali i Johnny Dang

Dihet se Johnny Dang ka gjithsej 2 fëmijë. Vajza e parë ka emrin anglez Jacy Dang dhe njihet edhe me emrin vietnamez Dang Giang Tien, 15 vjeç këtë vit.

Vëllai më i vogël 13-vjeçar shpesh thirret me dashuri nga prindërit e tij, Jr Dang, emri vietnamez i të cilit është Thuong Tien.

Argjendari nuk heziton të ndajë momente të lumtura me familjen e tij të vogël në rrjetet sociale.

Edhe 2 fëmijët e tij admirohen nga njerëzit për bukurinë e tyre jo mesatare edhe pse mosha e tyre është ende e vogël.

jd2 1625208031008569712887

Marrëdhënia mes Johnny Dang dhe Khoa Pug

Duke iu referuar marrëdhënies mes Johnny Dang dhe Khoa Pug, përdoruesit e rrjetit do të kujtojnë menjëherë videot e afërta të të dyve të postuara në kanalin Youtube të Khoa Pug.

Vëllazëria e Johnny Dang dhe Khoa Pug dikur i bëri të gjithë të admirojnë.

Mbrëmjen e 7 nëntorit, rrjetet sociale papritmas patën mundësinë të nxisnin informacione për Khoa Pug dhe miliarderin e diamantit Johnny Dang përballë njëri-tjetrit, duke fshirë drejtpërdrejt të gjitha gjurmët e njëri-tjetrit në të gjitha rrjetet sociale nga YouTube në Instagram.

Shumë spekulime u diskutuan nga njerëzit, disa njerëz spekuluan se thyerja e ndjenjave të të dyve erdhi nga rënia e mprehtë e çmimit të monedhës virtuale Diamond Boyz Coin (DBZ) në treg.

fakulteti pug 1 1636342899362411952629

Megjithatë, të dy nuk kanë dhënë ende një shpjegim për përballjen këtë herë të këtyre biznesmenëve dy milionë dollarësh. Të presim lëvizjet e radhës të kësaj dyshe vëlla e motër.

Marrëdhënia mes Johnny Dang dhe Pham Nhat Vuong

Deri më tani, marrëdhënia midis Johnny Dang dhe Pham Nhat Vuong është ende një pyetje e madhe për shumë përdorues të internetit. Informacioni i fundit do të përditësohet vazhdimisht nga Shkolla Profesionale e Transportit Hai Phong, lexues, ju lutemi kushtojini vëmendje ndjekjes.

Tham Khảo Thêm:  Hàng Real Là Hàng Gì? Khác Gì Với Hàng Auth, Rep 1:1 Và Fake

Në fakt, shumë njerëz gjithmonë pyesin nëse Johnny Dang apo Pham Nhat Vuong do të jenë më të pasurit.

Nëse jeni një person që interesoheni shpesh për pasurinë e miliarderëve, nuk është e vështirë të kuptosh se pasuria e Johnny Dang është vetëm rreth 27 milionë dollarë dhe pasuria e Pham Nhat Vuong në vitin 2017 ka arritur shifrën prej 27 milionë dollarë. 4.2 miliardë dollarë .

Sa i pasur është Johnny Dang?

Edhe pse i njohur me shumë emra si diamanti miliarder, mbret i bizhuterive… Por Johnny Dang është mjaft i fshehtë për të ndarë pasurinë e tij në rrjetet sociale.

Megjithatë, përmes videove që janë shfaqur në kanalin e Khoa Pug në YouTube, shihet se pasuria e tij nuk është shaka.

Johnny është

Sipas Celebrity Net Worth, Johnny Dang aktualisht zotëron një vlerë neto prej rreth 20 milionë USD (vlerësuar në 453 miliardë VND). Megjithatë, kjo shifër nuk përfshin asetet e pasurive të paluajtshme të Johnny. Mund të thuhet se ka arritur në nivelin e një miliarderi.

Johnny është 1

Në një video që zbulon linjën e supermakinave të Johnny Dang, duke përfshirë marka si Rolls Royce Ghost, Lamborghini te Bentley. Megjithatë, ai është mjaft modest kur mendon se nuk e ka hobi të mbledhë makina, por vetëm të shesë dhe të rekomandojë se cilat makina janë të mira për të blerë.

Marrëdhënia e prishur me Khoa Pug dhe reagimi i përdoruesve të internetit

Mbreti i bizhuterive aktualisht po “vuan” nga një breshëri tullash nga përdoruesit e rrjetit, pasi thashethemet për një përçarje me Khoa Pug po shpërthejnë.

Sipas pjesës më të fundit në vlogun e Khoa Pug, miliarderi me diamant thuhet se ka përvetësuar 34.5 miliardë dollarë për shkak të aktit të rikuperimit të monedhave që Khoa Pug bleu për të mbështetur dhe paguar principalin. Në të njëjtën kohë, Khoa Pug theksoi gjithashtu se ai nuk bën PR ose nuk inkurajon investimet në kriptovaluta.

Sidomos pas mesazhit “Nëse nuk mund të bëj më video pas kësaj video, atëherë e kuptoni se çfarë ndodhi…” të Khoa Pug, fansat “sulmuan” Johnny Dang në platformat e rrjeteve sociale. E njëjta gjë ndodhi me fytyrat e famshme si. Hoai Linh, Tran Thanh, Thuy Tien…

johnny dang 2.jpeg

Prandaj, biznesi i Johnny Dang është vlerësuar me 1 * në platformën Google.

Në të njëjtën kohë, fanpage mori vazhdimisht shumë komente negative, si dhe ndërveprime të zemëruara nga përdoruesit e internetit. Në përgjigje të kësaj vale të opinionit publik, Johnny Dang thuhet se ka ndërmarrë një lëvizje “mem filter”, duke lejuar vetëm disa përdorues të plotësojnë disa kërkesa për të komentuar në faqet e tij.

Johnny është 1

Shiko me shume:

Më sipër janë ndarja e Shkollës Profesionale të Transportit Hai Phong rreth pyetjes se kush është argjendari Johnny Dang. Nëse ju duket interesante, mos harroni të bëni Like dhe Share në mënyrë që Shkolla Profesionale Hai Phong Transport të ketë më shumë motivim për t’ju sjellë njohuri më interesante.

Nền tảng xem trực tiếp bóng đá Chaolua TV hy vọng thông qua bài viét Johnny Đặng Là Ai? Ông Vua Kim Hoàn Gốc Việt Nổi Danh đất Mỹ có thể giúp bạn tìm được thông tin hữu ích.

Related Posts

Xu hướng thời trang teen thu đông 2019

trang chính S Bảo quản quần áo Xu hướng thời trang luôn đổi mới và thay đổi theo năm tháng. Trong đó, xu hướng thời trang teen…

Tổng hợp 20 cách làm kem từ trái cây tươi ngon, mát lạnh giải nhiệt

1. Kem dừa Kem dừa với vị ngọt của nước cốt dừa hòa cùng vị béo của lòng đỏ trứng gà và kem tươi đã tạo nên…

Dùng Nước Xả Vải Thật Hiệu Quả

Sử dụng nước xả vải (hay còn gọi là nước xả vải) như Comfort có rất nhiều lợi ích. Chất làm mềm vải thấm sâu vào bên…

Bạn đã hiểu hết các ký hiệu giặt là trên quần áo?

Bạn đã bao giờ để ý đến các ký hiệu giặt là trên nhãn mác quần áo chưa? Bạn có thực sự hiểu ý nghĩa của từng…

Cách Làm Sạch Giày Da | Bảo Quản Giày Da

Bạn muốn đôi giày da yêu thích của mình luôn sạch sẽ và như mới? Hãy tham khảo những cách làm sạch giày da và chăm sóc…

Cách dùng nước xả vải cho máy giặt

Ý chính: Máy giặt xả quần áo nhiều lần và tốn nhiều nước hơn giặt tay, vì vậy bạn nên dùng nước xả vải đậm đặc như…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *