Lương Mạnh Hải Là Ai Mà 8x, 9x đời đầu Ai Ai Cũng Biết?

Duke pasur një pamje të bukur dhe zë të ngrohtë, Luong Manh Hai Ai u quajt me mall nga fansat me emrin “princi i ekranit”. Këtu janë informacionet më të fundit rreth Luong Manh Hai Shkolla Profesionale e Transportit Hai Phong dua të ndaj me ju për të ndihmuar në përgjigjen e pyetjeve Luong Manh Hai Kush eshte.

Kush është Luong Manh Hai?

Luong Manh Hai është një aktor dhe regjisor i famshëm filmi dhe televizioni, i dashur nga shumë audienca vietnameze të gjeneratës 9X.

Ai u bë i njohur në sytë e publikut përmes filmave si: Dëbora tropikale, Shpirti i lëkurës së kasapit të Truong Ba, Papritmas donte të qante, Qan duke ecur…

Rrjeti i një mashkulli homoseksual është pak i njeriut Hoang Tu, Luong Manh Hai

Tiparet e bukura dikur të dashura të Luong Manh Hai

Biografia e aktorit Luong Manh Hai

Pak njerëz e dinë se, përpara se të binte në dashuri me aktrimin, Luong Manh Hai u diplomua në Akademinë Bankare të Letrave me Vlerë. Përveç kësaj, ky djalë i talentuar kishte gjithashtu kohë për të studiuar një kurs modës në SHBA. Ai gjithashtu punoi si korrespondent për revistën Family Marketing, Cultural World.

Reklamim

Aktualisht, ai është duke bërë dy punë paralele si aktor dhe regjisor për një sërë filmash. Mes tyre ka filma të prodhuar nga ai vetë.

Kur lindi Luong Manh Hai?

Luong Manh Hai ka lindur në vitin 1981.

Nga është Luong Manh Hai?

Luong Manh Hai lindi dhe u rrit në Hanoi, Vietnam.

Karriera e Luong Manh Hai

Luong Manh Hai vjen nga një familje e vjetër standarde Hanoi, shumë standarde dhe rregulla, veçanërisht askush nuk ndjek rrugën artistike. Babai i tij ishte në industrinë e udhëtimeve në atë kohë, nëna e tij ishte një infermiere dhe vëllai i tij më i madh punonte në industrinë ajrore.

Për shkak se shëndeti i tij nuk ishte i qëndrueshëm, fëmijëria e tij nuk mund të ishte aq e plotë sa shumë njerëz kur përsëriste ciklin e dhimbjes dhe sëmundjes nesër. Prandaj, kur vendosi të merrej me këtë art të 7-të, familja e tij ishte shumë kundër.

Luong Manh Hai ndan familjen e tij me 40 burra në fund të jetës së tij

Megjithatë, ai ende përpiqet të bindë familjen e tij dhe të përmbushë ëndrrën e tij të aktrimit. Dhe së fundi, Luong Manh Hai ka pasur një bazë të fortë në tregun e filmit.

Luong Manh Hai njihej si një aktor i ri, premtues i industrisë vietnameze të filmit në atë kohë. Ai dikur shkëlqeu në Top 3 Aktori më i Mirë i Çmimit HTV në 2006.

Tham Khảo Thêm:  Biến Đổi Khí Hậu Là Gì? 7 Tác động Không Ngờ Với Nhân Loại

Dizajni i bukur i ekipit 8x 9x e ndihmoi Luong Manh të ketë një rrugë të gjatë për të bërë në projektin e tij.

Dikur princi i ekranit tregoi për karrierën e tij shumë të veçantë të aktrimit se: Dikur kurioz për punën e një aktori, ai mori pjesë në kastin për një rol të vogël dytësor në filmin Femër gjeneral. Në atë kohë, rroga që merrte ishte 2 milionë dong.

Luong Manh Hai luan rolin e Bao Nam në filmin Bong Dung dëshiron të qajë

Shumica e filmave në të cilat ai luajti ishin roli i një njeriu të pasur. Kjo është arsyeja pse këtu lindi pseudonimi “princi i ekranit”.

Pavarësisht se fitoi shumë dashuri nga audienca, Luong Manh Hai rrallë shfaqet në shfaqje televizive. Jeton i qetë dhe gjithë dashurinë ia kushton rrugës së tij artistike. Prandaj, kur bëhet fjalë për Luong Manh Hai, njerëzit do ta kujtojnë atë si emrin “princi i ekranit”.

Kohët e fundit, Luong Manh Hai ka bërë një tranzicion spektakolar në rolin e regjisorit. Filmi i parë i këtij të riu me shumë talent, Ha Thanh, quhet: Miss Cigane, prodhuar në vitin 2019. Ky konsiderohet një moment historik i ri në ndjekjen e tij artistike.

Posteri i filmit Hoa Hau Giang Ho Bo nga Luong Manh Hai San

Në këtë rol, Luong Manh tha se krijon sfida dhe presion. Megjithatë, ai gjithmonë mundohet të përmbushë rolin e tij dhe të sjellë pamjet më të mira për fansat.

Filmat ku mori pjesë Luong Manh Hai

Lista e filmave:

 • Bandit femër (2004)
 • Shpirti i Truong Ba, lëkura e kasapit (2006)
 • E bukur çdo centimetër (2009)
 • Rebel djalë i nxehtë (2011)
 • Fantazma e familjes Vuong (2015)
 • Bel 56 (2016)
 • Djali i nxehtë rebel 2 (2017)

Lista e serialeve televizive:

 • Bora Tropikale (2006)
 • Papritmas dua të qaj (2008)
 • Shtëpia e lumtur (2009)
 • Duke ecur duke qarë (2014)

Regjizor filmi:

 • Miss Jianghu (2019)

Luong Manh Hai dhe thashethemet e dashurisë

Aq simpatik me shumë yje femra të bukura, Luong Manh Hai shumë herë ra në thashetheme dashurie. Le të bashkohemi me shkollën profesionale Hai Phong Transport për të renditur perlat femra që janë çiftuar me këtë aktor të pashëm.

Luong Manh Hai dhe supermodelja Anh Thu

Me kiminë shpërthyese në serialin Tropical Snow, supermodelja Anh Thu u bë zyrtarisht emri i parë në listën e të dashuruarve të aktorit Luong Manh Hai. Mund të thuhet se dashuria për Anh Thu e ka sjellë emrin e Luong Manh Hai si një qift në erë.

Anh Thu doli për të mbuluar filmin Hoa Hau Giang Ho të Luong Manh Hai

Megjithatë, gjithçka ndalet në thashethemet. Aktualisht, Anh Thu po shijon paqen me djalin e saj pas një martese të prishur me ish-modelin Tran Thanh Long.

Luong Manh Hai dhe Tang Thanh Ha

Nëse Anh Thu është i dashuri i parë, Tang Thanh Ha është i dashuri i gjatë i Luong Manh Hai. Pas bashkëpunimit në filmin hit “Papritmas dua të qaj”., Luong Manh Hai dhe Tang Thanh Ha kanë treguar një çift të ri perfekt në industrinë vietnameze të filmit.

Luong Manh Hai dhe Tang Thanh Ha në filmin Bong Dung dëshiron të qajë

Është kimia në aktrim, bashkë me pamjet ekstreme që të dy janë dashuruar sërish në filmin Beautiful çdo centimetër. Në veçanti, në sezonin e Shën Valentinit 2011, dyshimet emocionale të çiftit u shfaqën edhe një herë kur ata bënë një set fotografik mjaft romantik së bashku.

Luong Manh Hai dhe besimtari don Tang Thanh Ha

Pavarësisht se ka kaq shumë dashuri, ky çift i talentuar janë vetëm miq të ngushtë. Në vitin 2012, perla femër Tang Thanh Ha hipi zyrtarisht në një makinë me lule me burrin e saj Louis Nguyen. Tani të dy kanë një shtëpi të lumtur me dy fëmijë shumë të bukur.

Tham Khảo Thêm:  Tuổi Tỵ Và Tuổi Dậu Có Hợp Nhau Không? Luận Giải 2022

Luong Manh Hai dhe këngëtarja Minh Hang

Personi i tretë në këtë listë është Minh Hang – dashnorja e “stilit korean” të Luong Manh Hai. Të dy kishin një dashuri jashtëzakonisht të ëmbël në ekran në Happy House, i cili është një xhirim i bazuar në dramën koreane me të njëjtin emër. Që nga filmi, të dy janë krahasuar nga publiku me çiftin e zanave – perlat femra të ekranit vietnamez në këtë kohë.

Luong Manh Hai ndau me Minh Hang në filmin Ngoi Nha Hanh Phuc

Duke mos u ndalur me kaq, së fundmi, në vitin 2014, publiku edhe një herë admiroi momentet e Luong Manh Hai dhe Minh Hang në të njëjtin kuadër përmes filmit Walking and Crying. Megjithatë, në këtë film, Minh Hang luan rolin kryesor, por i dashuri i kësaj vajze të gjithanshme merr një rol dytësor dhe shfaqet vetëm në disa skena. Ndoshta kjo i bën shumë fansa të çiftit Hai – Hang të pendohen mjaft.

Luong Manh Dy duar në dorë të Minh Hang në tregimin e tij Behind The Scene u publikua në filmin King Di King Khoc

Luong Manh Hai dhe Ho Vinh Khoa, Vu Ngoc Dang

Luong Manh Hai dhe Ho Vinh Khoa

Në vitin 2011, Luong Manh Hai dhe Ho Vinh Khoa luajtën të dashuruar në filmin Hot Boy Rebellious And The Story Of The Laughing Boy, The Prostitute And The Duck. Ky konsiderohet si një nga filmat më të njohur për homoseksualët në Vietnam kur tërheq shumë vëmendjen e audiencës.

Poster për filmin Hot boy, bashkëdrejtuar nga Luong Manh Hai dhe Ho Vinh Khoa

Filmi ka shumë skena dhe skena të nxehta që përshkruajnë dashurinë pasionante mes dy burrave. Në film nuk mungojnë edhe skenat e dhomave të gjumit, ku shfaqen trupat e nxehtë të këtyre dy djemve në ekranin e madh.

Filmi krijoi një bujë të madhe dhe i ndihmoi të dy burrat të vazhdonin të zgjidheshin për të dërguar flori në një vepër tjetër të quajtur Fantazma e familjes Vuong. Megjithatë, në këtë film, Luong Manh Hai mori rolin e producentit dhe u shfaq në disa skena, duke i trishtuar fansat pasi nuk mund t’i shihnin dy djemtë të dashuruar që në fillim në ekran.

Historia e parë e filmit Fantazma e mbretit

Luong Manh Hai dhe Vu Ngoc Dang

Luong Manh Hai krahasohet nga publiku me muzën e Vu Ngoc Dang, kur ai vazhdimisht krijon një zhurmë të madhe falë roleve të tij në filmat e prodhuar nga ky regjisor mashkull. Është kjo lidhje e ngushtë që ka ndezur thashethemet për dashurinë mes të dyve.

Megjithatë, princi i ekranit dikur ndau, ai beson se ekziston një marrëdhënie e caktuar e paracaktuar mes të dyve. Për të, Vu Ngoc Dang është një mësues i madh, një mik më i mirë në jetën e tij. Ai bëri edhe shaka se, ndoshta kur ai dhe ky miku im të përballen me njëri-tjetrin, thashethemet mund të shuhen.

Luong Manh dhe Dien Vu Ngoc Dang

Luong Manh dhe regjisori Vu Ngoc Dang

Luong Manh Hai dhe Tang Thanh Ha ribashkohen

Pas 12 vitesh që nga bashkëprodhimi i filmit Suddenly Wants to Cry nga regjisori Vu Ngoc Dang, Luong Manh Hai dhe Tang Thanh Ha ende ruajnë një miqësi të ngushtë. Edhe pse puna dhe jeta janë të rrëmujshme, sa herë që takohen sërish, të dy përfitojnë gjithmonë nga kapja e momenteve të veçanta së bashku.

Tham Khảo Thêm:  Ngại giặt máy đồ lụa? Nắm bí kíp giặt giũ để vải lụa luôn như mới

Në vitin 2019, gjatë konferencës për shtyp për të lançuar filmin Miss Gypsy, me regji dhe prodhuar nga Luong Manh Hai. Femra Ngoc Tang Thanh Ha u duk se mbështeti filmin e parë të shoqes së saj më të mirë.

Tang Thanh Ha shkoi në kinema për të mbuluar filmin Hoa Hau Giang Ho të Luong Manh Hai

Tang Thanh Ha mori pjesë në konferencën për shtyp për të lançuar filmin Miss Gypsy nga Luong Manh Hai

Në një rast tjetër, të dy kanë shpërndarë papritur në rrjetet sociale foto të realizuara së bashku në tryezën e darkës me miqtë e tyre të ngushtë. Edhe pse Tang Thanh Ha kishte një lumturi të përsosur me familjen e saj, kur shikonin ato foto, publiku vietnamez nuk mund të mos pyeste veten për bukurinë e çiftit duke qenë se ata patën mundësinë të luanin në serial.Ky film lë shumë mbresa.

Luong Manh dhe Tang Thanh Ha janë në humor të mirë

Luong Manh dhe Tang Thanh Ha ribashkohen për një vakt me miqtë e ngushtë

Si është jeta e Luong Manh Hai tani?

Pavarësisht se ka një karrierë kaq të dëshirueshme, ky aktor i pashëm është ende beqar në moshën 40-vjeçare. Ai dikur tha: “Të jesh i martuar më bën të ndihem i ngatërruar dhe të humbas lirinë time. Kam ende shumë gjëra për të bërë, kështu që ndoshta martesa nuk është plani im për momentin.”. Ndoshta kjo është arsyeja pse audienca vietnameze mund të shohë se çfarë është Luong Manh Hai i pasionuar dhe i përkushtuar.

LMH

Sa i përket jetës së tij private, Luong Manh Hai është mjaft i fshehtë. Opinioni i Mbretërisë së Bashkuar: “Detyra ime ishte të qëndroja përballë turmës, të dilja në shtyp, gjithçka për veten time, puna ishte në gazetë, territori më në fund u ekspozua para botës, pastaj vdiqa”.

Jeta aktuale e Luong Manh është mjaft e thjeshtë. Ai gjithmonë përpiqet dhe bën më të mirën në punën e tij. Në të njëjtën kohë, ai gjithashtu shpenzon shumë kohë për veten për të shijuar gjërat më të thjeshta në jetë.

Luong Manh Hai dhe dhëndri kërkuan të martoheshin me nusen Minh Hang

Më 13 qershor, Luong Manh Hai dhe Truong Thanh Long, Luong Manh Hai, Ton Tuan Kiet, Tran Huy Anh, Trung Nguyen dhe Nguyen Quoc Bao ishin të pranishëm në shtëpinë e këngëtarit Minh Hang në District 2 – Ho Chi Minh City.

Dy të brishtë 1

shkoni gjithmonë në fund të botës

Shiko me shume:

Ndoshta duke ardhur këtu, ju i jeni përgjigjur pyetjes se kush është Luong Manh Hai, apo jo? Shkolla Profesionale e Transportit Hai Phong gjithmonë do të dëshirojë t’u sjellë lexuesve informacionet më të fundit rreth personazheve të famshëm. Ju lutemi, vazhdoni të na ndiqni për të përditësuar më shumë të reja rreth botës së showbiz-it.

Nền tảng xem trực tiếp bóng đá Chaolua TV hy vọng thông qua bài viét Lương Mạnh Hải Là Ai Mà 8x, 9x đời đầu Ai Ai Cũng Biết? có thể giúp bạn tìm được thông tin hữu ích.

Related Posts

Xu hướng thời trang teen thu đông 2019

trang chính S Bảo quản quần áo Xu hướng thời trang luôn đổi mới và thay đổi theo năm tháng. Trong đó, xu hướng thời trang teen…

Tổng hợp 20 cách làm kem từ trái cây tươi ngon, mát lạnh giải nhiệt

1. Kem dừa Kem dừa với vị ngọt của nước cốt dừa hòa cùng vị béo của lòng đỏ trứng gà và kem tươi đã tạo nên…

Dùng Nước Xả Vải Thật Hiệu Quả

Sử dụng nước xả vải (hay còn gọi là nước xả vải) như Comfort có rất nhiều lợi ích. Chất làm mềm vải thấm sâu vào bên…

Bạn đã hiểu hết các ký hiệu giặt là trên quần áo?

Bạn đã bao giờ để ý đến các ký hiệu giặt là trên nhãn mác quần áo chưa? Bạn có thực sự hiểu ý nghĩa của từng…

Cách Làm Sạch Giày Da | Bảo Quản Giày Da

Bạn muốn đôi giày da yêu thích của mình luôn sạch sẽ và như mới? Hãy tham khảo những cách làm sạch giày da và chăm sóc…

Cách dùng nước xả vải cho máy giặt

Ý chính: Máy giặt xả quần áo nhiều lần và tốn nhiều nước hơn giặt tay, vì vậy bạn nên dùng nước xả vải đậm đặc như…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *