Noo Phước Thịnh Là Ai? Best Asian Artist 2016 Giờ Ra Sao?

Noo Phuoc Thinh e njohur për publikun dhe botën e artit si një këngëtare e re e talentuar. Zëri i tij i veçantë, pamja e tij e ndritshme në skenë dhe buzëqeshja me diell e bëjnë atë një nga këngëtarët më të pëlqyer sot. Së bashku Shkolla Profesionale e Transportit Hai Phong Zbuloni të gjitha informacionet në lidhje me këtë këngëtare të pashme!

Emri i plotë Nguyen Phuoc Thinh
Data e lindjes 18 dhjetor 1988
Lartësia 172 cm
Pesha 60 kg
Facebook Nguyen Phuoc Thinh
Arritjet Artisti më i mirë aziatik 2016…

Biografia e Noo Phuoc Thinh

Cili është emri i vërtetë i Noo Phuoc Thinh?

Emri i plotë i Noo Phuoc Thinh është Nguyen Phuoc Thinh.

Ai dikur tregoi se për shkak se ai kishte lindur më 18 dhjetor, afër Krishtlindjeve, prindërit e tij e merrnin gjithmonë fjalën Noel si emrin e shtëpisë së tyre.

Por fjala Noel ishte paksa e vështirë për t’u lexuar për disa të moshuar në shtëpi, kështu që njerëzit kaluan në thirrjen Nr. Pastaj prindërit e tij e gjetën fjalën Jo shumë “negative”, kështu që vendosën të shtonin një O tjetër për t’u bërë Noo.

Reklamim

Kush është ky person 1

Kur lindi Noo Phuoc Thinh?

Noo Phuoc Thinh ka lindur më 18 dhjetor 1988. I përket klasës së këngëtarëve të rinj, por ka arritur shumë sukses në karrierën e tij duke mbajtur mikrofonin.

Reklamim

Lartësia e Noo Phuoc Thinh

Këngëtarja Noo Phuoc Thinh ka një lartësi ideale prej 1m72.

Sa peshon Noo Phuoc Thinh?

Kush është ky personazh 5

Nga është Noo Phuoc Thinh?

Noo Phuoc Thinh lindi dhe u rrit në qytetin Ho Chi Minh, Vietnam.

Familja e Noo Phuoc Thinh

Noo Phuoc Thinh aktualisht jeton me prindërit e tij në qytetin Ho Chi Minh. Një herë ai tregoi se edhe pse është i rritur, i pëlqen të hajë gatimet e nënës së tij. Ende duhet të njoftoni familjen nëse nata nuk vjen në shtëpi.

Si personazh publik, informacioni në lidhje me familjen e Noo Phuoc Thinh ndahet rrallë.

Llogaria e mediave sociale e Noo Phuoc Thinh

kush je ti 12

Karriera e Noo Phuoc Thinh

Noo Phuoc Thinh në vitet e para të karrierës së tij

Pasioni i tij për artin që në moshë të re, fati e solli kur ishte model i revistës adoleshente Muc Tim, Hoa Pui, Noo Phuoc Thinh zbuloi aksidentalisht talentin e tij nga Thuy Tien dhe e ngriti në rrugën e të kënduarit.

Zotëron një pamje të bukur, zë të ngrohtë, të butë, të thellë. Që në moshë të re, Noo Phuoc Thinh shpejt tregoi një pasion për artin.

Ai filloi si model për revistën Teenage Ink Purple, Hoa Pui. Pika e kthesës kur Phuoc Thinh zbuloi aksidentalisht talentin e tij nga Thuy Tien dhe e ngriti atë në rrugën e këndimit.

Tham Khảo Thêm:  Tips sử dụng máy sấy quần áo để phát huy tối đa công dụng

Produktet muzikore të Noo Phuoc Thinh janë mjaft të menduara dhe cilësore. Noo Phuoc Thinh zgjedh rrugën e tij drejt muzikës. Produktet e tij vlerësohen gjithmonë për artin e vërtetë të muzikës.

Në dhjetor 2009, albumi debutues i Noo Phuoc Thinh u publikua zyrtarisht me emrin Three dots (…).

Kënga “Losing you” në album u bë menjëherë hiti i tij i parë në internet. Duke shënuar një fazë të re të Noo Phuoc Thinh.

Pas suksesit, në fund të vitit 2010, Noo Phuoc Thinh publikoi këngën e parë të quajtur “Change” dhe mori përgjigje shumë pozitive nga publiku.

Kush është ky person 8

Noo Phuoc Thinh vendosi të publikojë vetëm një album dhe një single në një vit. Por sigurohuni që cilësia e albumit duhet të jetë vërtet e vlefshme, duhet të pëlqehet vërtet.

Përveç kësaj, Noo merr pjesë aktive në shumë shfaqje të mëdha muzikore në kapacitete të ndryshme. Në vitin 2016 mori pjesë në The Remix dhe mori çmimin e parë. Ose si gjyqtar në The Voice dhe The Voice Kid.

Pas kësaj, Noo Phuoc Thinh mori pjesë në sezonin 2 të The Remix dhe solli vendin e parë. Në të njëjtin vit, ai gjithashtu u bë trajner në shfaqjen The Voice of Vietnam (sezoni 4).

Gjithashtu në vitin 2016, Noo Phuoc Thinh përfaqësoi Vietnamin për të marrë pjesë në Festivalin e Këngës së Azisë që u mbajt në Kore. Ai vazhdoi të shfaqej në shfaqjen Vietnamese Voice (sezoni 4) si trajner me Dong Nhi, Thu Minh dhe Toc Tien.

Në fund të vitit 2016, Thinh organizoi “Liveshow: Funring Day” për të festuar 8 vitet e saj të këngës. Shfaqja live u zhvillua në stadiumin e Zonës 7 Ushtarake me më shumë se 35 mijë shikues të pranishëm.

Siç shihet, Noo gjithmonë përpiqet çdo ditë të zhvillojë veten sa më shumë që të jetë e mundur.

Kush është ky person 6

Pika historike 10-vjeçare e karrierës muzikore të Noo Phuoc Thinh

Pika historike 10-vjeçare e karrierës muzikore të Noo Phuoc Thinh është shënuar nga MV I’m Still Loving You.

Pas kësaj, ai performoi këngën për herë të parë në 2 skena të mëdha të Koreja janë Stadiumi Gocheok Skydome (16 Nëntor) dhe Stadiumi Changwon Veledrome, Busan (24 nëntor – në eventin në kuadër të “Samitit Special të Koresë – ASEAN Fantasia 2019”)

Produkt i jashtëzakonshëm muzikor i Noo Phuoc Thinh

Noo Phuoc Thinh ka shumë produkte muzikore të jashtëzakonshme. Këto përfshijnë këngët e mëposhtme:

 • Të dua ty është diçka që nuk mund ta besoj
 • Më prek pak zemrën
 • Ëndërrimtarë
 • Fshiu lotët
 • Në pritje të ditës me shi
 • Sepse te dua
 • Së bashku përgjithmonë
 • Në heshtje
 • Ndryshimi
 • Të bashkohesh është e gabuar
 • Sado të duash, je edhe i huaj
 • 100% te dua
 • më mungon
 • Vetëm një kujtim
 • Te humbi
 • Vitin e kaluar shkollor
 • Nëse
 • Si zakon
 • Ëndërr
 • Lumturia kalimtare
 • Kujtesa
 • Kthehu (me Thuy Tien)
 • Mrekullia e dashurisë (me Khoi My)
 • Gëzuar ditën e re
 • Vetëm ti lëndohesh
 • Xheloz
 • Dashuria është e lënduar
 • Zbehet…

Çmime dhe nominime nga Noo Phuoc Thinh

Çmimi Ndërkombëtar

Kush është ky person 14

Çmimet e brendshme

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Dedication Music Award”: Këngëtarja e Vitit 2016

Ceremonia e Çmimeve “YAN Vpop 20 Awards”:

 • Këngëtari i preferuar mashkull 2012
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2013
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2014
 • MV e vitit 2014
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2015
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2016

Ceremonia e “Zing Music Awards”:

 • 10 këngët më të preferuara të vitit 2010
 • Top 10 albumet më të pëlqyer të vitit 2010
 • 10 këngët më të preferuara të vitit 2011
 • Top 10 MV-të më të pëlqyera të vitit 2011
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2013
 • Kënga nr.1 për më shumë javë 2013
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2014
 • Kënga nr.1 për më shumë javë 2014
 • Kënga e preferuar e duetit 2014
 • MV me më shumë javë në krye të grafikut Zing 2015
 • Dueti/Grupi më i njohur i 2015-ës
 • Kënga më e njohur Dance/Elektronike e 2016-ës
 • Artisti mashkull i preferuar 2016
Tham Khảo Thêm:  Cách giặt áo khoác chống thấm nước sạch nhanh chóng

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “HTV Award”:

 • Artist i përkushtuar (Pjesa muzikore) 2014
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2015
 • Këngëtari i preferuar mashkull 2016

Ceremonia e ndarjes së çmimit “Kajsia e Artë”:

 • Këngëtar mashkull i muzikës së lehtë 2013
 • Këngëtar mashkull i muzikës së lehtë 2014
 • Këngëtar mashkull i muzikës së lehtë 2015
 • Këngëtar mashkull i muzikës së lehtë 2016
 • Këngëtar mashkull i muzikës së lehtë 2017

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Vala e Gjelbër”:

 • Outlook për Green Wave 2010
 • Top 10 këngëtarët më të preferuar 2011
 • Top 10 këngëtarët më të preferuar 2012
 • Top 10 këngëtarët më të preferuar 2013
 • Top 5 këngëtarët më të preferuar në hitet më të mira 2014
 • Projekti muzikor i vitit 2015
 • Top 5 këngëtarët më të preferuar në hitet më të mira 2015
 • Top 5 këngëtarët më të preferuar në hitet më të mira 2016
 • Single i vitit 2016
 • Top 5 këngëtarët më të preferuar në hitet më të mira 2017
 • Top 10 këngëtarët më të preferuar 2018
 • Kënga më e preferuar në Radio 2018

Jeta private e Noo Phuoc Thinh

Prejardhja familjare e Noo Phuoc Thinh

Suksesi vjen herët dhe rruga e karrierës është mjaft e favorshme në krahasim me shumë kolegë. Noo Phuoc Thinh u përfol vazhdimisht se mbështetej nga të afërm të fuqishëm dhe të pasur. Madje ai tregoi se kishte marrë mesazhe anonime, të dyshuara se paguante para për të korruptuar mediat…

Para këtij informacioni, këngëtari mashkull nuk ka treguar shumë për informacionet e tij personale. Një herë ai tregoi për dashurinë e thjeshtë të prindërve të tij si çdo familje tjetër normale: “Një ditë, deri në orën 1-2 të mëngjesit, pashë ende nënën time duke pritur në kuzhinë, i kërkoi nënës të shkonte për të pirë. Dhe babai i tij shpesh pyeste nëse kishte ngrënë dhe i kujtonte nënës së tij se do të gatuante supë për Noo.

Kush është?

Duke e ditur që Noo shpesh ftohet, nëna e saj është shumë e trishtuar kur sheh se djali i saj është djersitur në të gjithë këmishën dhe këmishën, pasi këndon këtë pikë, ai hidhet në makinë dhe vrapon në një pikë tjetër. Pra, kur kam shumë kohë të lirë, nëna ime është gati të ndjekë dhe të kujdeset për Noo në turnetë e largëta”.

Në vitin 2016, Noo Phuoc Thinh u mburr se kishte blerë një shtëpi me vlerë 1 milion dollarë për prindërit e tij. Këto janë paratë që ai ka grumbulluar pas 8 vitesh këngë, punë si agjent reklamash dhe shumë punë të tjera.

Para kësaj kohe, familja e Noo Phuoc Thinh jetonte ende në një shtëpi të thjeshtë. Herë pas here, Noo zbulon imazhin e shtëpisë në të cilën ndodhet përmes fotove që shfaq në faqen e tij personale. Mund të shihet se kjo është një shtëpi mjaft e zakonshme, jo një apartament i klasit të lartë si shumë yje të tjerë.

Marrëdhënia midis Noo Phuoc Thinh dhe Mai Phuong Thuy

Noo Phuoc Thinh një herë konfirmoi se kishte dalë në lidhje me Mai Phuong Thuy. Miss Vietnam 2006 gjithashtu ndau: “Në fakt, më duket mjaft e bukur, por gjithçka ka marrë fund. Ne jemi miqtë më të mirë tani, ju jeni shumë mirë.”

Tham Khảo Thêm:  Bột giặt và nước giặt, chị em nội trợ nên chọn loại nào?

Pasi konfirmoi se “të gjithë shkuan në rrugët e tyre” dhe u bënë miq të mirë. Çifti Mai Phuong Thuy – Noo Phuoc Thinh ende luan me një grup miqsh dhe kujdeset dhe kujdeset për njëri-tjetrin. Kjo i bën fansat e Mai Phuong Thuy – Noo Phuoc Thinh më kurioz për faktin se të dy “dashurojnë që në fillim”.

Dy vëllezërit dhe motrat i bëjnë gjithmonë fansat kuriozë për “dashurinë që në fillim” me mesazhe që e quajnë njëri-tjetrin “grua e dashur” apo “burrë i dashur”.

Kush është ky person 3

Me rastin e ditëlindjes së këngëtarit, e pranishme ka qenë edhe Mai Phuong Thuy, e cila ka përshëndetur nënën e Noo Phuoc Thinh në prani të të afërmve dhe miqve.

Në një intervistë, kur u pyetën “Pra, a e keni përcaktuar të ardhmen me Mai Phuong Thuy?”. Këngëtarja u përgjigj kështu:

“Nuk mund të them asgjë paraprakisht, sidomos për dashurinë. Megjithatë, unë kam një ëndërr për një fëmijë. Imazhi ku unë marr fëmijën tim duke ecur nëpër rrugë, në zonën e lojërave të fëmijëve…, ndihem i lumtur vetëm duke e menduar. Por jo në këtë kohë, dy “dragonë” (Noo Phuoc Thinh – Mai Phuong Thuy janë të gjithë të moshës së dragoit) por prodhojnë një foshnjë dragua më shumë, me siguri askush në familje nuk mund ta durojë atë për shkak të kokëfortësisë së tyre. Thashethemet thonë se pleqëria do t’i përshtatet më shumë Dragoit (qesh).

Nga ana e Mai Phuong Thuy, ajo dikur tha me përulësi: “Është e vështirë për mua dhe Noo Phuoc Thinh të bashkohemi përsëri. Meqenëse njerëzit tani janë yje të muzikës, unë jam thjesht një vajzë e zakonshme”.

Kush është ky person 9

Noo Phuoc Thinh kërkon falje për deklaratën e ndjeshme

Në mbrëmjen e 3 shtatorit 2021, Noo Phuoc Thinh mori shumë kritika kur transmetoi drejtpërdrejt me një mbishkrim të ndjeshëm: “Mund të më telefononi Google Translate. Sepse kur klikoni mbi të, përkthehet.”

Edhe pse i përkthyer siç duhet, postimi i këngëtarit nuk është i gabuar, por disa përdorues të rrjetit e kanë kuptuar në një kuptim të errët, duke sjellë shumë mendime kontradiktore.

Në mbrëmjen e 4 shtatorit, Noo Phuoc Thinh foli zyrtarisht dhe i kërkoi falje audiencës për incidentin e panevojshëm. Në faqen e tij personale, ai shkroi: “Noo i dërgon një ndjesë të sinqertë audiencës dhe të gjithëve që e duan për deklaratën e tij të fundit.

Falë incidentit, ndjej pritshmëritë dhe dashurinë e audiencës për një Noo Phuoc Thinh me një imazh të pastër dhe të rregullt… Përsëri, falje për të gjithë.”

Pas kërkimit të faljes, përdoruesi i rrjetit simpatizon. Dua që këngëtari mashkull të mësojë nga përvoja e tij dhe të jetë më i kujdesshëm me deklaratat e tij në internet.

Kush është ky person 7

Shiko me shume:

Shpresojmë që informacioni që ofrojmë t’ju ndihmojë të merrni më shumë informacion rreth princit të baladës ëndërrimtare Noo Phuoc Thinh. Mos harroni të bëni like, të shpërndani postimin dhe të vizitoni shpesh Shkollën Profesionale Hai Phong Transport. Kemi shumë informacion edhe për personazhet e tjerë të njohur!

Nền tảng xem trực tiếp bóng đá Chaolua TV hy vọng thông qua bài viét Noo Phước Thịnh Là Ai? Best Asian Artist 2016 Giờ Ra Sao? có thể giúp bạn tìm được thông tin hữu ích.

Related Posts

Xu hướng thời trang teen thu đông 2019

trang chính S Bảo quản quần áo Xu hướng thời trang luôn đổi mới và thay đổi theo năm tháng. Trong đó, xu hướng thời trang teen…

Tổng hợp 20 cách làm kem từ trái cây tươi ngon, mát lạnh giải nhiệt

1. Kem dừa Kem dừa với vị ngọt của nước cốt dừa hòa cùng vị béo của lòng đỏ trứng gà và kem tươi đã tạo nên…

Dùng Nước Xả Vải Thật Hiệu Quả

Sử dụng nước xả vải (hay còn gọi là nước xả vải) như Comfort có rất nhiều lợi ích. Chất làm mềm vải thấm sâu vào bên…

Bạn đã hiểu hết các ký hiệu giặt là trên quần áo?

Bạn đã bao giờ để ý đến các ký hiệu giặt là trên nhãn mác quần áo chưa? Bạn có thực sự hiểu ý nghĩa của từng…

Cách Làm Sạch Giày Da | Bảo Quản Giày Da

Bạn muốn đôi giày da yêu thích của mình luôn sạch sẽ và như mới? Hãy tham khảo những cách làm sạch giày da và chăm sóc…

Cách dùng nước xả vải cho máy giặt

Ý chính: Máy giặt xả quần áo nhiều lần và tốn nhiều nước hơn giặt tay, vì vậy bạn nên dùng nước xả vải đậm đặc như…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *